“GELECEĞE DOĞRU ”
 
            Kale Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün başlatmış olduğu “Geleceğe Doğru Projesi” kapsamında;
 
           İzollu Çok Programlı Anadolu Lisesi bünyesinde açılacak olan Haftasonu Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile elli iki (52) öğrencimize cumartesi günleri tam gün kurs imkânı sağlanmıştır.
 
        Kale Kaymakamı Sayın Mehmet GÜDER’ in katkılarıyla 06.10.2018 tarihinde başlayan kurslara 10,11 ve 12. sınıftan 52 öğrenci katılmaktadır. İlçemize bağlı Bent, Bentyazı, İkizpınar, Kale, Darıpınar, Gevran,  Kıyıcak,  Erenli Düzyol, Düztarla, Karatepe, Kumluyazı, Mahmut Dursun mahallelerinden öğrenciler evlerinden alınarak kurslara getirilmektedir.
 
         Kurslar tamamen üniversiteye hazırlık kapsamında TYT ve AYT’ ye yönelik olup lise öğretmenlerinin özverili çalışmaları sayesinde eğitimde kaliteyi arttırma ve %100 başarıyı sağlamak amacıyla planlanmış, toplum nezdinde okul dışı kurumlara olan bağımlılığın azaltılması, devlet okullarında kaliteli eğitimin yaygınlaştırılması amaçlanmıştır. Dershanelerden daha kaliteli ve nitelikli bir eğitim vermek amacıyla açılan Destekleme ve Yetiştirme kurslarının, İlçe Kaymakamımız Mehmet GÜDER’in taşıma desteğiyle ilçemizde farklı bir boyut kazanarak başarı noktasında istediğimiz hedefe ulaşacağı inancı taşımaktayız. Destekleme ve Yetiştirme kursları sadece eğitime yönelik olarak değil kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda gençlerin kendilerini geliştirebileceği kurslardır. Kurslar 6 Ekim’den itibaren ilçemiz İzollu Çok Programlı Anadolu Lisesinde haftasonları eğitime başlamıştır.
 
       Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla Kale ilçesinde dağınık bir yerleşim olmasına rağmen tüm imkânlar kullanılarak servisler ile öğrencilerin cumartesi günleri okula ulaşımları sağlanmıştır.
 
          Projenin gerçekleşmesi ile Kale Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve  İzollu Ç.P.A. Lisesi eğitim ve başarının mesafe tanımadığını, hedefe ulaşmak için tüm imkânların seferber edildiğini gözler önüne sermektedir.
 
            Kale Kaymakamlığı olarak eğitime destek noktasında imkânlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz. “Geleceğe Doğru” projesiyle şimdi  öğrenciler kendilerine sağlanan bu imkânları değerlendirerek kurslara katılmakta ve GELECEĞE umutla bakmaktadır.