18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ PROGRAMI
 
İlçemizde 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103.yıl dönümü kapsamında resmi anma töreni düzenlendi.
 
Törene  Kaymakam Mehmet Güder, Belediye Başkan Vekili Gaffar Altunok, daire amirleri, dernek başkanları, şehit aileleri ve gaziler ile öğrenciler katıldı. Tören Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı tarafından Atatürk büstüne çelenk sunumu ile başladı.
 
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Uzman. Jandarma Çavuş Şenol Şen yaptı, Şen konuşmasında, Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yıldönümü kutlamanın ve kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin Şehitler Gününü idrak etmenin onurunu yaşıyoruz. Çanakkale Zaferi, kahraman askerlerimizin cihanı hayrete düşüren bir iman ve kahramanlık destanıdır. Bu zafer, milletimizin iman ve azminin metanet ve gücünün açık bir göstergesidir. Temiz kanlarınız ile suladığınız ebedi istirahatiniz olan vatan topraklarında rahat uyuyun, emanetinizin bekçisiyiz dedi.
 
Tören İzollu Çok Programlı Anadolu Lisesi konferans salonunda,  şiirlerin okunması, müzik dinletisi ve sine vizyon gösterisini müteakip şehit ailesi ve gazileri Kaymakam Mehmet GÜDER,  Makamında ağırladı.