İlk olarak Kale İlçe kaymakamlığını ziyaret eden Vali Ali Kaban Hükümet Konağı önünde İlçe Kaymakamı Mehmet Güder,  İlçe Belediye Başkanı Cemal Akdemir ve İlçe Resmi Daire Müdürleri ile personeli tarafından karşılandı.
 
Vali Kaban, Kaymakamlık Toplantı Salonuna geçerek burada İlçe Kaymakamı Mehmet Güder’den İlçenin genel durumu, eğitim, güvenlik, sağlık ve ulaşımla ilgili konular ile devam eden ve yeni ele alınacak yatırımlar hakkında brifing aldı.
 
Daire müdürleri ile birlikte Kale ve İzollu Mahalle Muhtarları Dernek Başkanlarının da yer aldığı toplantıda görüş alışverişinde bulunarak sorun ve talepleri dinledi.
 
Hükümet Konağında gerçekleştirilen toplantının ardından İlçe Kaymakamı Mehmet Güder ile birlikte Kale  İlçe Belediye Başkanlığına geçen Vali Kaban’ı İlçe Belediye Başkanı Akdemir ve belediye personeli karşıladı. 
 
Başkan Akdemir, Büyük Şehir Belediyesi ve  İlçe Belediyesinin ilçede yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi verirken İlçe Belediyesi olarak yürüttükleri projeler ve ileriye yönelik projeleri hakkında detaylı bilgiler vererek yapımına başladıkları Sosyal Tesis Projesi hakkında da detaylı bilgiler vererek yerinde incelemelerde bulunmak amacıyla Vali Kaban’ı proje alanına davet etti.
 
Kale  İlçe Belediye Başkanlığındaki ziyaretinin ardından bir süre Başkan Akdemir ve katılımcılar ile sohbet eden Vali Kaban belediye ziyaretini tamamlayarak Sosyal Tesis Projesinin uygulanacağı alana geçerek burada Başkan Akdemir’den proje hakkında detaylı bilgiler aldı.