Kaymakam Mehmet Güder Kale ilçesi Erdemli mahallesinde 2016 yılında yapımına başlanan Devran Camisinin açılışına katıldı.
Programa  Kaymakam Mehmet Güder, Belediye Başkanı Cemal Akdemir, Battalgazi Müftüsü Hüseyin Özdemir, Kale Müftüsü Abdullah Bekiroğlu ve vatandaşlar katıldı. Kur’an-Kerim tilavetiyle başlayan programda çocuklar ilahiler okudu ve Hadis-i Şeriflerden bölümler aktardılar.
Kale müftüsü Abdullah Bekiroğlu, açılış konuşmasında “Mescitleri, sadece Allah ve Ahiret gününe inananların, namazı kılıp zekatı verenlerin ve Allahın emirleri konusunda hiç kimseden çekinmeyenlerin imar edeceğini” vurgulayarak; camileri imar etmenin maddi ve manevi olarak iki şekilde olduğunu ve bu iki konunun da ehemmiyetli olduğunu söyledi. Bekiroğlu konuşmasında ibadethanelerin fiziki olarak çok güzel ve kullanışlı olmaları gerektiğini ama cemaatle ve güzel faaliyetlerle fonksiyonel hale getirilmesi gerektiğini belirtti.
Kaymakam Mehmet Güder, Cami imamı İsmail Sekman’a camii konusundaki emeklerinden dolayı bir plaket taktim ederek onun şahsında emeği geçen herkese teşekkür etti.
Daha sonra caminin açılış duasını Battalgazi Müftüsü Hüseyin Özdemir yaptı.