18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ
 
İlçemizde 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104.yıl dönümü kapsamında resmi anma töreni düzenlendi.
 
Törene  Kaymakam Mehmet Güder, Belediye Başkan Cemal Akdemir, daire amirleri,  şehit aileleri ve gaziler ile öğrenciler katıldı. Tören Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı tarafından Atatürk büstüne çelenk sunumu ile başladı.
 
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Uzman. J. Astsb. Çvş. Enes Hayal  yaptı. Hayal  konuşmasında, Bugün Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü yıl dönümüdür. Bizler burada, Türk vatanının ve milletinin ebedi varlığı ile devletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda ederek rütbe ve payelerin en büyüğüne erişen aziz şehitlerimizi “18 Mart Şehitler Günü” vesilesiyle rahmet, şükran ve saygıyla anıyoruz.
Çanakkale Zaferi vatanın bütünlüğü ve ulusun bağımsızlığı söz konusu olduğunda Türk Milletinin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır. Türk ulusu bu zaferle, arka arkaya gelen acı olayların etkisiyle kaybettiği öz güvenini yeniden kazanmıştır.
Aziz Şehitlerimiz,Temiz kanlarınız ile suladığınız ebedi istirahatgahınız  olan vatan topraklarında rahat uyuyunuz. Emanetinizin bekçisiyiz. Bu duygu ve düşünceler ile 18 Mart Şehitler Günü vesilesiyle başta Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız ve milletimiz için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi şükranla anar, tarih boyunca ordusuna her zaman destek veren Yüce Türk Ulusuna şükranlarımızı sunarız, dedi.
 
 
Tören İzollu Çok Programlı Anadolu Lisesi konferans salonunda,  şiirlerin okunması, müzik dinletisi ve sinevizyon gösterisini müteakip şehit ailesi ve gazileri Kaymakam Mehmet Güder,  Makamında ağırladı.